23.05.2018Jacek Fedorowicz w Lipowej!

Jego satyryczny „Dziennik telewizyjny” znają chyba wszyscy, a starsi pamiętają, że to właśnie on ze Zbigniewem Cybulskim i Bogumiłem Kobielą zakładał legendarny, studencki teatr Bim- Bom. Jacek Fedorowicz w środę, 6 czerwca przyjedzie do Lipowej! Pretekstem do spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki, będzie książka „W zasadzie tak”. Spotkanie na które wstęp jest bezpłatny, odbędzie się o godz. 17 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej.

Jacek Fedorowicz – znakomity polski aktor i satyryk przyszedł na świat 18 lipca 1937 r. w Gdyni. Studiował na Wydziale Malarstwa Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Wraz ze Zbigniewem Cybulskim oraz Bogumiłem Kobielą założył studencki teatr Bim-Bom. Jednocześnie pracował jako autor i aktor w gdańskim radiu. Współpracował również z czasopismami z całej Polski – jako autor i karykaturzysta. W drugiej połowie lat 60. Fedorowicz współtworzył z Jerzym Gruzą programy rozrywkowe („Poznajmy się”, „Małżeństwo doskonałe” itp.) dla TVP. Następnie zaangażował się w działalność Kabaretu Wagabunda. Do stanu wojennego prowadził też własne programy autorskie. W stanie wojennym zrezygnował ze współpracy z telewizją i radiem. Występował jedynie na terenach kościelnych. Młodszym widzom Jacek Fedorowicz jest znany jako prezenter satyrycznego „Dziennika telewizyjnego” prowadzonego w latach 90. W 2006 r. Fedorowicz odszedł z telewizji.
Jacek Fedorowicz przyjedzie do Gminy Lipowa promować drugie wydanie swojej książki „W zasadzie tak”. Co to za książka?
Największy anty­komu­nist­yczn­y bestseller wydany za pieniądze komunistów!
Najlepszy, najpełniejszy, najprawdziwszy, a nade wszystko najś­mies­znie­jszy­ przewodnik po rzeczywistości PRL-u.
Jakim cudem po raz pierwszy ukazał się legalnie w rzeczonym PRL-u w roku 1975 pozostaje zagadką. Nigdy później nie wznawiany. Chwalony w „Kulturze” paryskiej przez Stefana Kisielewskiego. Ilustrowany przez Autora.
Jeżeli nie było Cię wtedy na świecie – przeczytaj, a dowiesz się, jakiej ekwilibrystyki wymagało życie od twoich rodziców. Jeżeli PRL pamiętasz - czytając tę książkę będziesz śmiał się w głos, choć czasem pomyślisz - jak do cholery dawało się wtedy normalnie żyć?
Jak żyć z władzą, jak podróżować pociągiem sypialnym, jak kupić samochód albo, co gorsza, części zapasowe, jak znaleźć prawdziwą kawę, dlaczego nowy budowany hotel jest nieporównanie gorszy od starego, od lat nier­emon­towa­nego­, jak nie rozgniewać ekspedientki w sklepie, jak żyć nie pijąc - to tylko niektóre zagadnienia z pasją omówione przez Fedorowicza. Które stały się zupełnie nieaktualne, które przetrwały, a które bywają reaktywowane - oceni, pysznie bawiąc się w trakcie lektury, czytelnik.
plakat.jpg


plakat.jpg plakat
jpg, 142 KiB, 795x1124
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Lipowa GBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo