24.05.2018Spotkanie z Anną Jaklewicz „Indonezja-po drugiej stronie raju” w ramach projektu „Świat, ludzie, wydarzenia”

22 maja br. w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie odbyło się zorganizowane przez Pracownię ds. Wdrażania i Wspierania Dwujęzyczności oraz Projektów i Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Lesznie spotkanie z Anną Jaklewicz pt. „ Indonezja-po drugiej stronie raju”.

Było to drugie spotkanie w ramach projektu „Świat, ludzie, wydarzenia” i adresowane było tym razem do młodzieży pona­dgim­nazj­alne­j. Anna Jaklewicz – archeolog z wykształcenia, podróżniczka z zamiłowania, organizatorka wypraw do Azji i pilot wyjazdów trampingowych, prowadzi zajęcia międzykulturowe dla młodzieży oraz warsztaty archeologiczne dla dzieci.

Na spotkaniu zaprezentowała swoją książkę „Indonezja. Po drugiej stronie raju”. To relacja z samotnej dzie­więc­iomi­esię­cznej podróży po Indonezji. Autorka w formie prezentacji zabrała uczestników spotkania w głąb świata położonego z dala od turystycznych kurortów, zaprowadziła w rejony zamieszkałe przez grupy etniczne o unikatowych zwyczajach. Pokazała obraz Indonezji bez retuszu. 21106434_1554915427902598_3368588738002737827_n.jpg