24.05.2018Tydzień Bibliotek 2018

W ramach „Tygodnia Bibliotek”, którego tegoroczne hasło brzmiało „(Do)Wolność Czytania” w naszych bibliotekach odbyły się różne zajęcia dla czytelników.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Bukowinie Tatrzańskiej 8 maja odbyły się zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzepiskach. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z jej zasobami, zasadami zachowania się w bibliotece, wypożyczaniem książek, słuchały czytanych bajek. Wspólnie rozwiązywaliśmy krzyżówki, oglądaliśmy bajkę o bibliotece. Na koniec wszyscy uczniowie zapisali się do biblioteki i wypożyczyli książki.
W tym samym tygodniu odwiedziły nas „Żabki” z Przedszkola Samorządowego w Jurgowie, Oddział zamiejscowy w Bukowinie Tatrzańskiej. Również czytaliśmy bajki, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek. Wszyscy wypożyczyli sobie książki, które panie przedszkolanki obiecały przeczytać im na zajęciach.

W bibliotece w Czarnej Górze zostały zorganizowane zajęcia dla starszych czytelników „Czytanie przy kawie”. Tam z kolei panie bibliotekarki czytały książki pisane gwarą, pełne humoru i dowcipu. Paniom tak się spodobała ta literatura, że każda z obecnych wyszła z wypożyczoną książką do domu.

W Jurgowie bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy I z wych. Anną Sołtys. Pani Irenka dokładnie opowiedziała o bibliotece, jej zasobach i poszanowaniu książek. Niespodzianką była obecność jednej z mam, która przeczytała dzieciom książkę o świetliku.. Następnie dzieci przeszły krótki test na temat bajek, który z łatwością zaliczyli. W nagrodę zostali pasowani na nowych czytelników biblioteki. Otrzymali piękne książki, zakładki i inne gadżety oraz słodki poczęstunek.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na kolejne odwiedziny do naszych placówek. Zapewniamy, że każdy czytelnik znajdzie coś ciekawego dla siebie.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” W. Sz.

więcej na bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Rzepiska (31).jpg Rzepiska (31)
Bukowina (12).jpg Bukowina (12)
Jurgów (12).jpg Jurgów (12)