01.06.2018Sptkanie z Zuzanną Orlińską

Celem realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Ślesin projektu jest promowanie literatury dla dzieci i młodzieży poprzez zapoznanie i zainteresowanie młodych czytelników twórczością autorów nagradzanych Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Jedną z autorek, która takową nagrodę otrzymała, jest pani Zuzanna Orlińska - absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, ilustratorka książek, czasopism i podręczników. Zdobywczyni wielu nagród: za powieść Ani słowa o Zosi otrzymała II nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, Stary Noe został wyróżniony w konkursie na Książkę Roku IBBY 2015 i zdobył nagrodę główną w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego, z kolei Biały Teatr panny Nehemias otrzymał wyróżnienie w konkursie Książka Roku IBBY 2017.

019.jpg 019
jpg, 3.1 MiB, 4608x3456