12.06.2018Noc bibliotek 2018 w Lipowej.

W sobotę, 9 czerwca w naszej bibliotece odbyła się akcja... Noc Bibliotek!
"Noc" rozpoczęliśmy dość wcześnie, a to za sprawą wielości przygotowanych wydarzeń:)😊
Sam początek był literacki i baaaaaardzo kolorowy:)😊 Nasi najmłodsi Czytelnicy wysłuchali opowiadania "Duch" z "Wielkiej księgi przygód Reksia", a następnie własnoręcznie wykonali jednego z bohaterów - puchacza Uchacza. Na kolejnym spotkaniu, gościliśmy leśniczego z Lipowej, Pana Pawła Konstanego, który wszystkim zainteresowanym opowiedział o nocnym życiu lasu, a dokładnie o sowach. Dzieci miały także możliwość poznać odgłosy różnych gatunków tych ptaków, a następnie sprawdzić swoją wiedzę. Dzieci aktywnie brały udział w rozmowie, co bardzo nas ucieszyło i zmotywowało do jeszcze częstszego zapraszania tak ciekawych gości:)😊 Po spotkaniu przyszedł czas na pokaz filmu "Tarapaty" Marty Karwowskiej. Na ten czas nasza biblioteka zmieniła się w salę kinową (nie mogło więc także zabraknąć popcornu!;))
O 18:30 zorganizowane zostały warsztaty z quillingu. Uczestnicy poznali podstawy tworzenia tej formy, a następnie każdy wykonał dla siebie przykładową kartkę. Większość postanowiła nie odbiegać od głównego tematu Noc bibliotek 2018 w Lipowej i wykonała piękne, kolorowe sówki. Po warsztatach przyszedł nareszcie czas na najbardziej oczekiwaną przez młodzież rozrywkę - escape room!:)) W ten niezwykły wieczór nasza biblioteka zmieniła się po raz kolejny - tym razem w pokój zagadek, a dokładnie w ciemny i mroczny las, w którym schowany był... skarb... Nie bez niespodzianek i problemów, naszej dzielnej grupie udało się go odnaleźć... w paszczy wielkiej tarantuli! Gratulujemy!
Dobrą zabawę i wiele atrakcji dopełniały liczne nagrody i niespodzianki dla wszystkich uczestników tych wydarzeń, które wywołały mnóstwo uśmiechu - a o to chodziło! Nie byłoby ich, gdyby nie nasi niezawodni i wspaniali sponsorzy! Jeszcze raz dziękujemy w szczególności "Balonowemu Sklepowi" z Żywca, Restauracji "Zielona" z Lipowej, Kinu "Janosik" z Żywca oraz Hurtowni Biurohit ze Skoczowa. Każdy z uczestników Noc bibliotek 2018 w Lipowej otrzymał także specjalny dyplom za uczestnictwo w tej akcji czytelniczej:)😊
Serdeczne podziękowania składamy także Panu Pawłowi Konstantemu za przygotowanie tak ciekawych zajęć oraz Nadleśnictwu Węgierska - Górka.
Bardzo dziękujemy za liczne odwiedziny w minioną sobotę, a na Nocy Bibliotek... do zobaczenia za rok!

50.jpg 50
26.jpg 26