22.06.2018Noc Bibliotek - podsumowanie

9 czerwca odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek pod hasłem RzeczpospoCzyta. Z tej okazji w Bibliotece gościła Pani Anna Meisnerowska, wnuczka ppłk. Franciszka Rataja, która przybliżyła uczestnikom żołnierskie losy Bohatera Narodowego, a także opowiedziała historię rodziny Ratajów. Pani Anna udostępniła również wiele pamiątek po ppłk. Rataju, m.in.: odznaczenia, szablę, liczne zdjęcia z życia zawodowego i prywatnego. Po wygłoszeniu prelekcji przy kawie uczestnicy mogli porozmawiać z Panią Anną.
Wszyscy zainteresowani mogli również zapoznać się z przygotowaną klasą szkolną z lat 20. XX wieku, w której zostały wykorzystane eksponaty Regionalnej Izby Pamiątek Oświatowych, a także podręczniki ze zbiorów Biblioteki. Dużo śmiechu przyniosła zabawa w filtr literacki z Niepodległą z wykorzystaniem cytatów z poezji Skamandrytów i innej czytanej około 1918 roku. Pojawili się również Czytelnicy, którzy skorzystali z nocnych wypożyczeń oraz przywileju abolicji.
Wszystkim, którzy tego wieczoru odwiedzili Bibliotekę i skorzystali ze specjalnej oferty serdecznie dziękujemy!

1.jpg 2.jpg 3.jpg

1.jpg 1