03.07.2018Warsztaty przygotowania kokardy narodowej

Z inicjatywy Zarządu Oddziału Wielkopolskiego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego oraz dzięki poparciu Pani Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego w dniu 23 czerwca 2018 r. na Starym Rynku w ramach IV. Dni Tradycji podczas Jarmarku Świętojańskiego nasza Biblioteka zorganizowała warsztaty tworzenia kokardy narodowej. Warsztaty służyły podnoszeniu świadomości historycznej, patriotycznej oraz regionalnej mieszkańców Miasta Poznania oraz województwa wielkopolskiego. Na stoisku wykonywano rozety wg tradycyjnego, heraldycznego wzoru: kolor biały w środku, czerwony na zewnątrz. Wynikiem pracy mieszkańców oraz przybyłych gości były piękne rozetki. Imprezę uświetniła swą obecnością pani Dorota Kinal Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki UM WW. Zadowoleni uczestnicy zabierali wykonane kokardy do swoich domów. W podziękowaniu za udział w warsztatach otrzymali okolicznościowe certyfikaty, a także materiały dotyczące harmonogramu obchodów 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję, ślicznie dziękujemy!

1.jpg 2.jpg 3.jpg

1.jpg 1