10.07.2018MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK. TRZYLATKI

mala-ksiazka-wielki-czlowiek-logo.png

Gminna Biblioteka Publiczna w Gromniku z Filiami zakwalifikowała się do projektu "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK. TRZYLATKI"!

mkwc-plakaty-2.jpg

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” skierowany jest do trzylatków (dzieci urodzonych w 2015 roku) i ich rodziców. Udział w nim mogą wziąć zarówno te dzieci, które są zapisane do biblioteki i korzystają z jej zbiorów jak i te, które swoją przygodę z biblioteką dopiero zaczynają.
Od września 2018 roku trzyletni "Mali Czytelnicy" podczas odwiedzin w bibliotece otrzymają w prezencie Wyprawkę Czytelniczą zawierającą książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Podczas kolejnej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do Karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

mkwc-plakaty-2.jpg mkwc-plakaty-2