Rodzaj wydarzenia

literackie

Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką” ul. Szczepańska 1 Kraków
2018-7-25
24.07.2018Nieznani polscy bohaterowie powstania węgierskiego 1848-1849 Biblioteka Kraków
Biblioteka Kraków

W środę 25 lipca o godz. 17.00 zapraszamy do Klubu Dziennikarzy „Pod Gruszką”na spotkanie z prof. Istvánem Kovácsem, byłym konsulem Węgier w Krakowie.

W trakcie spotkania prof. István Kovács opowie o swojej książce i przybliży nam losy wybranych Polaków, spośród ponad czterech tysięcy naszych rodaków, którzy walczyli w trakcie powstania węgierskiego. O wielu z nich pamięć wśród naszych południowych przyjaciół pozostaje nadal żywa. Generał Józef Bem jest jednym z nich, ale czy pamiętamy o pozostałych?

István Kovács to historyk, poeta i pisarz. Znawca literatury polskiej, a także badacz polsko-węgierskich kontaktów historycznych i kulturalnych w XIX wieku. Były konsul generalny Węgier w Krakowie, wyróżniony honorowym obywatelstwem naszego miasta.

Spotkanie, które poprowadzi dr Stanisław Dziedzic, zostało zorganizowane w ramach programu „Wyszehradzkie lato w Bibliotece Kraków”.

Serdecznie zapraszamy!