03.08.2018„Wakacje z książką i nie tylko…” w Bibliotece Publicznej w Pyzówce

W lipcu 2018 roku w Bibliotece Publicznej w Pyzówce zrealizowana została inicjatywa pod hasłem: „Wakacje z książką i nie tylko…”. Spotkania literacko – artystyczne przebiegały przy czynnym udziale reprezentantów Świetlicy Wiejskiej w Pyzówce. Uczestnicy zajęć w ramach głośnego czytania zapoznali się z „Legendą spod Giewontu”, co zaowocowało nie tylko poszerzeniem wiedzy z zakresu patriotyzmu lokalnego, lecz także znakomicie wykonaną w ramach zajęć plastycznych podobizną Janosika. Warsztaty te z dużą dozą profesjonalizmu przeprowadziła pani Maria Mrożek. Ich zwieńczenie stanowiły pięknie przyozdobione kolorowe przeplatanki z pasków papieru, a także zwierzęta w stylu op-art, wykonane przez dzieci w oparciu o cykl wierszy Jana Brzechwy pt. „Zoo”. Z zajęć op-art skorzystała również trzy­dzie­stoo­sobo­wa grupa młodzieży z Krakowa, przebywająca w tym czasie w Pyzówce na wakacjach.
Za wspólnie przeżyte chwile pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim uczestnikom powyższej inicjatywy, ich rodzicom i opiekunom, a także pani instruktor, której sposób przekazu wywarł na uczniach duże wrażenie i wzbudził spore zainteresowanie tematem.
Zapraszamy do korzystania z zasobów naszej biblioteki.

Pyzówka 9.jpg Pyzówka 9