16.08.2018ULICA KROKODYLI.WAW.PL
Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza do galerii Nova (ul. Partyzantów 40) na wystawę fotograficzną Krzysztofa Miszułowicza, warszawiaka, który pierwsze poważne spotkanie z fotografią przeżył w latach 60. w Eksperymentalnym Ośrodku Szkoleniowym Fotografii Artystycznej EOS pod kierunkiem nestora polskiej fotografiki Witolda Dederki. Wtedy też po raz pierwszy wziął udział w zbiorowej wystawie prac uczestników EOS, który w zamyśle jego założyciela miał stanowić zalążek przyszłych wyższych studiów fotograficznych w Polsce. Krzysztof Miszułowicz nie zdecydował się jednak na zawodowstwo, skończył psychologię na Uniwersytecie Warszawskim.

Zdjęcia eksponowane na wystawie zostały zrobione na ul. Chmielnej  w Warszawie w latach 2010-2012 i nawiązują do najbardziej fotograficznego opowiadania  Brunona Schulza „Ulica Krokodyli”. Opisywaną przez Schulza transformację, jaka dokonała się w pierwszej połowie XX wieku w Drohobyczu, Krzysztof Miszułowicz odnalazł na Chmielnej. Głównymi bohaterami fotografii nie są przechodnie czy stali bywalcy na Chmielnej, lecz napisy na murach, afisze, reklamy, plakaty.
W 2012 roku wystawa prezentowana była w Muzeum Literatury oraz w Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Już od 25 sierpnia do 12 września 2018  dostępna będzie dla mieszkańców Chełma w galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40. Serdecznie zapraszamy.    ![IMG_7397.jpg][plik-21635]

IMG_7397.jpg IMG_7397