21.08.2018„WAKACJE Z KSIĄŻKĄ I NIE TYLKO…” w Bibliotece Publicznej w Rogoźniku

Co łączy Jana Brzechwę ze sztuką op-art? Jak można wykorzystać paski papieru? Czy planszówki wywołują u graczy emocje? Na te i wiele innych pytań znaleźli odpowiedź uczestniczący w inicjatywie pod hasłem: „Wakacje z książką i nie tylko… czytelnicy Biblioteki Publicznej w Rogoźniku. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy poznali sztukę op-art. Przed przystąpieniem do tworzenia artystycznych dzieł wysłuchali wierszy autorstwa Jana Brzechwy ze zbioru „Zoo”. I właśnie z połączenia poetyckich inspiracji ze sztuką powstało op-artowskie „Zoo”. Następnie dzieci wykonywały przeplatanki z kolorowych pasków papieru. Chociaż każdy robił to samo, nie było dwóch takich samych prac. Efekt końcowy zachwycić mógł niejednego czytelnika. Kolejne zajęcia to czas gier planszowych i ruchowych. Także i tutaj nie zabrakło emocji, wywołanych intensywnym kibicowaniem. Dalej miało miejsce malarstwo na folii i na papierze. Tematem prac były „Madonny Polskie”. Doskonałą inspirację powyższego stanowiła książka Konrada Kazimierza Czaplińskiego pt. „Koronowane Madonny Polskie” ze szczególnym uwzględnieniem zamieszczonych w niej przepięknych fotografii. W czasie ostatniego spotkania odbyły się warsztaty kulinarne. Młodzież wykonywała fantazyjne owocowe koktajle. Największą przy tej inicjatywie atrakcją była degustacja własnoręcznie przyrządzonego przysmaku.

Rogoźnik 8.jpg

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i miło spędzony lipcowy czas. Słowa wdzięczności pragniemy skierować przede wszystkim do rodziców i opiekunów, których czynne zaangażowanie stanowiło nieocenioną pomoc i było wyrazem umiejętnego jednoczenia się pokolenia starszego z młodszym.
Zapraszamy do częstego odwiedzania naszej biblioteki.

Rogoźnik 8.jpg Rogoźnik 8