28.08.2018Partnerstwo dla książki 2018

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu Partnerstwo dla Książki, na realizację dwóch projektów:

• Aktywni i kreatywni - kwota dotacji: 15 000,00 zł.
W ramach realizacji tego projektu odbędą się 3 szkolenia pozwalające zdobyć nowe umiejętności i podnoszące kompetencje pracowników bibliotek publicznych z powiatu nowosądeckiego, a także wyjazd studyjny do Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Chrzanowie.

• Podróże literackie - kwota dotacji: 18 000,00 zł.
W ramach realizacji tego projektu zostaną zorganizowane we wrześniu i październiku 2018 roku 32 spotkania z autorami książek dla dzieci i dorosłych w bibliotekach publicznych powiatu nowosądeckiego. Spotkania te promować będą czytelnictwo, rozwijać wiedzę i kształtować zachowania czytelnicze, pozwolą również wzmocnić rolę biblioteki jako animatora kultury czytelniczej.

Zadania te będą realizowane przy współpracy Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niep­ełno­spra­wnyc­h GNIAZDO.

Logo MKiDN.jpg Logo MKiDN
Logo IK.jpg Logo IK