28.08.2018Współpraca UMWW i Konsulatu Irlandii w Poznaniu - projekty Irlandia w szkole oraz Z Seanem przez świat

Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Fundacją Kultury Irlandzkiej i Konsulatem Honorowym Irlandii w Poznaniu, serdecznie zapraszają do skorzystania z projektów edukacyjnych adresowanych do uczniów szkół podstawowych i średnich oraz przedszkolaków.

Irlandia w szkole jest autorskim projektem edukacyjnym działającej od 2003 roku Fundacji Kultury Irlandzkiej. Jest to projekt ogólnopolski, którego głównym zadaniem jest przybliżenie Irlandii uczniom polskich szkół. W roku szkolnym 2018/2019 tematami przewodnimi projektu będą życie i twórczość laureata literackiej Nagrody Nobla Seamusa Heaneya oraz aspekty związane z irlandzką walką o niepodległość – z setną rocznicą powstania irlandzkiego parlamentu Dáil Eireann i wybuchu wojny o niepodległość.

Z Seanem przez świat to autorski projekt edukacyjny Fundacji realizowany na terenie Poznania i Wielkopolski. Głównymi bohaterami projektu są pluszowe owieczki o imieniu Sean i Siobhán, z którymi dzieci poznaja kraje i krainy anglojęzyczne. Poszczególne zajęcia mogą być poszerzone o spotkanie z irlandzkimi baśniami, zielone warsztaty plastyczne czy warsztaty tańca irlandzkiego.

Skorzystanie z projektu jest całkowicie bezpłatne. Kontakt fundacja@fki.home.pl
Szczegółowe informacje: pbp.poznan.pl

foto.jpg