03.09.2018Spotkanie z autorem wystawy ULICA KROKODYLI.WAW.PL Krzysztofem Miszułowiczem

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na spotkanie z autorem wystawy fotograficznej ULICA KROKODYLI.WAW.PL Krzysztofem Miszułowiczem
6 września 2018 r. o godz. 17.00 w galerii Nova Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Partyzantów 40, Chełm).
Cykl czarno-białych fotografii, prezentowanych w ChBP, Krzysztof Miszułowicz wykonał na ulicy Chmielnej w Warszawie w latach w latach 2010-2012 i nawiązują do najbardziej fotograficznego opowiadania Brunona Schulza „Ulica Krokodyli”. Opisywaną przez Schulza transformację, jaka dokonała się w pierwszej połowie XX wieku w Drohobyczu, Krzysztof Miszułowicz odnalazł na Chmielnej. Głównymi bohaterami fotografii nie są przechodnie czy stali bywalcy na Chmielnej, lecz napisy na murach, afisze, reklamy, plakaty. Autor nie aranżował sytuacji i nie tworzył fotomontaży. Na zdjęciach jest to, co zarejestrował obiektyw aparatu.
Wszystkich zain­tere­sowa­nych­ serdecznie zapraszamy na spotkanie, podczas którego gość opowie o procesie tworzenia wystawy oraz chętnie odpowie na pytania uczestników. MISZUŁOWICZ_zaproszenie.jpg

MISZUŁOWICZ_zaproszenie.jpg MISZUŁOWICZ_zaproszenie