27.09.2018ŚPIEWANA HISTORIA POLSKI – KONCERT KUBY MICHALSKIEGO Z OKAZJI ROKU OBCHODÓW 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ MIASTA I GMINY W TRZCIELU.

W tym roku nasz kraj obchodzi 100 rocznicę odzyskania niepodległości, w związku z tym w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu 19 września odbył się koncert dla młodzieży Kuby Michalskiego pt.: „Śpiewana historia Polski”.
Całość przedstawia historię Polski w formie poetycko – muzycznej opowieści o losach naszego kraju od wielkiego królestwa Jagiellonów, przez czasy rozbiorów, odzyskanie niepodległości w roku 1918, wojnę aż do czasów prawie współczesnych. Każde wystąpienie było uzupełnione szkicem historycznym. Mieliśmy okazję wysłuchać utworów naszego wielkiego barda Jacka Kaczmarskiego o tematyce historycznej: „Samosierra, „Krajobraz po uczucie”, „Ballada wrześniowa”, ‘Mury”. Wysłuchaliśmy również kompozycji Kuby Michalskiego do utworów naszych wielkich poetów: Adama Mickiewicza, Jana Kochanowskiego, Adama Asnyka, Cypriana Kamila Norwida, Zbigniewa Herberta i Juliana Tuwima. Na zakończenie usłyszeliśmy pieśń, która powstała 1918 roku Leona Łuskino „Piechota, ta szara piechota”, którą zaśpiewaliśmy wszyscy razem.

             ![ŚPIEWANA HISTORIA POLSKI 19.09.18 (2).jpg][plik-22078] 

ŚPIEWANA HISTORIA POLSKI 19.09.18 (3).jpg
ŚPIEWANA HISTORIA POLSKI 19.09.18 (4).jpg
ŚPIEWANA HISTORIA POLSKI 19.09.18.jpg


Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Trzciel BPMiG

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo