Biblioteka Kraków - Filia nr 26
2018-10-5
03.10.2018Imponderabilia – wieczór poezji Magdaleny Węgrzynowicz-Plichty
Biblioteka Kraków

5 października (piątek) zapraszamy do Filii 26 na wieczór poezji Magdaleny Węgrzynowicz-Plichty.

Magdalena Węgrzynowicz-Plichta – poetka, socjolog, pedagog, redaktor, wydawca. Urodzona w Warszawie, mieszka w Krakowie. Od 2004 roku prowadzi Wydawnictwo SIGNO. Autorka ośmiu tomów wierszy: Doznania, Anemony, Łaptaki, Kalkomanie, Pokolenia, Miraże, Artefakty, Imponderabilia. Jest współtwórczynią pięciu spektakli poetycko-muzycznych. Od debiutu w 1998 r. pisze i publikuje poezję oraz prozę, ma na swoim koncie także opracowania redakcyjne, wywiady i omówienia krytyczne. Należy do Stowarzyszenia Promocji Polskiej Twórczości, Stowarzyszenia Academia Europaea Sarbieviana, Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza; jest honorową członkinią Janowskiego Klubu Literackiego i Sądeckiego Klubu Literackiego.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

imponderalibia.png