10.01.2014Powracamy po zimowej przerwie...

Po zasłużonym odpoczynku nasi kursanci powrócili do Biblioteki. I grupa rozpoczęła swoją przygodę z Internetem - wyjaśniłyśmy na czym polega różnica pomiędzy przeglądarką, a wyszukiwarką internetową, oraz omówiliśmy "nawigację" w sieci. Uczestnicy spotkania poznali również podstawowe zasady wyszukiwania informacji tak aby było ono jak najbardziej skuteczne - pamiętamy między innymi, aby nie wpisywać haseł w formie pytania, czy oddzielać słowa spacjami. Grupa II kontynuowała formatowanie tekstu w prostym edytorze WordPad.

Przypominamy, że od następnego tygodnia zajęcia zostają przesunięte o godzinę wcześniej: I grupa godz. 16.00 - 17.00, II grupa godz. 17.00 - 18.00. Dzień tygodnia (czwartek) pozostaje bez zmian. Dla chętnych możliwe są również zajęcia indywidualne w godzinach pracy Biblioteki. Wszystkich zain­tere­sowa­nych­ prosimy o kontakt pod numerami telefonów 663 200 455, (42) 211 16 51.

Zajęcia odbywają się pod patronatem Polski Cyfrowej Równych Szans. PCRS jest prjektem działającym od 2011 roku i jego celem jest prze­ciwd­ział­anie­ wykluczeniu cyfrowemu dorosłych Polek i Polaków. Głównymi beneficjentami są "Latarnicy Polski Cyfrowej" - lokalni działacze, których zadaniem jest szerzenie umiejętności korzystania z nowych technologii. W lipcu 2012 roku - dwie z nas - Karolina Lipińska - Baran i Sylwia Jędras - powiększyłyśmy grono "Latarników" uczestnicząc w dwudniowym szkoleniu i odbierając Certyfikat Latarnika Polski Cyfrowej Równych Szans. Nabyłyśmy tym samym prawo do organizacji szkoleń komputerowo - internetowych na terenie naszej gminy.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia portalu www.latarnicy.pl na którym między innymi można zapoznać się głębiej z ideą i historią projektu, naszymi relacjami z zajęć, oraz odnaleźć innych "Latarników" działających niedaleko Państwa zamieszkania. Aby nas odnaleść wystarczy na głównej stronie portalu kliknąć na opcję ZNAJDŹ LATARNIKA, a następnie wpisać "Konstantynów Łódzki".

pobrane.jpg pobrane