10.10.2018Spotkanie Autorskie z Patrycją Kozą

18 listopada 2016 w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnożyłach odbyło się spotkanie autorskie. Tym razem czarnożylskich czytelników odwiedziła młoda pisarka, Patrycja Koza.

W piątek, 18 listopada sala Gminnego Ośrodka Kultury w Czarnożyłach zapełniła się uczestnikami wyjątkowego spotkania. Bibliotekarka Magdalena Płuciennik przedstawiła krótko autorkę. Jak się okazało Patrycja Koza mieszka w Opolu, a pochodzi z Pruszkowa. Z wykształcenia fizjoterapeuta. Młoda kobieta jest związana emocjonalnie a Czarnożyłami. Właśnie z Czarnożył pochodzi jej mama, tu spędzała często wakacje i ferie. - Tu jest moje serce – mówi ze wzruszeniem autorka. 27- letnia Patrycja ma wiele zainteresowań, ale też ma na swoim koncie spore sukcesy. W krótkim czasie napisała dwie książki „Nina Baksik i jej szalone 13” oraz najnowszą „Papierowe pocałunki”. W 2015 roku jej opowiadanie erotyczne „Życie podziemne Julii” wygrało konkurs. To bardzo kontrowersyjne dzieło i budzi wiele emocji wśród czytelników.

Każda z książek Patrycji Kozy różni się od następnej. „Nina Baksik” zrodziła się z samotności i nadmiaru wolnego czasu. To powieść dla młodzieży opowiadająca perypetie dorastającej gimnazjalistki. „Papierowe pocałunki” to historia inspirowana listami babci i dziadka autorki. I co ciekawe, są oni mieszkańcami Czarnożył. - Początkowo miałam tylko przepisać listy, żeby je zachować na pamiątkę. Jednak, gdy zaczęłam je czytać wzruszyłam się i postanowiłam napisać książkę. - mówi autorka.
Uczestnicy spotkania zadawali wiele pytań. Wśród publiczności była również babcia dziewczyny, pani Maria Jakubowska. Wszyscy mieszkańcy Czarnożył ją znają. Przez wiele lat pracowała w szkole podstawowej w Czarnożyłach. To właśnie jej historia opisana jest w książce. - Babcia i cała rodzina byli ze mnie dumni. I to jest dla mnie najważniejsze. Nie liczą się odczucia innych – mówi pani Patrycja.

Młoda pisarka ma już nowe pomysły na książki. Jednak nie wiadomo, gdzie skierują ją liczne zainteresowania. Czas płynął szybko. Nie zabrakło słów uznania ze strony przyjaciółek babci, mieszkańców Czarnożył i gości z Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie. Na koniec dyrektor GOK-u Joanna Kałdońska oraz bibliotekarka Magdalena Płuciennik podziękowały pisarce wręczając jej bukiet kwiatów. – Cieszę się, że napisała pani książkę o właśnie Czarnożyłach. Gratuluję sukcesu oraz czekam na kolejne dzieło – mówi dyrektorka. Wśród uczestników spotkania pojawiła się również Radna gminy Czarnożyły, Halina Tomala. Radna serdecznie pogratulowała zarówno zarówno babci, jak i wnuczce. Wręczyła jej drobny, własnoręcznie wykonany podarunek. Rozmowy trwały do późnego wieczora. Nikt jednak nie liczył czasu, ponieważ wspominano różne zabawne sytuacje i anegdoty. Wytworzyła się prawdziwie rodzinna atmosfera. Tego dnia czytelnicy wyszli z GOK-u pełni wrażeń, z uśmiechami na twarzy i ciekawą lekturą w ręku.


001 (1).jpg 001 (1)
jpg, 78 KiB, 512x768
004 (1).jpg 004 (1)
jpg, 145 KiB, 1024x683
005 (1).jpg 005 (1)
jpg, 153 KiB, 1024x683
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Czarnożyły GBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo