Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnożyłach
2018-2-14
11.10.2018Agnieszka Olejnik dla dorosłych i młodzieży
Czarnożyły GBP

W walentynkowe popołudnie, w naszej bibliotece odbyły się dwa spotkania z panią Agnieszką Olejnik - autorką powieści obyczajowych dla dorosłych oraz powieści dla dzieci i młodzieży.
Pisarka z wykształcenia jest polonistką i anglistką. Pochodzi z rodziny „lotniczej”, jednak sama poprzestała na szybownictwie i wykonuje zawód nauczyciela i pisarza. Prywatnie jest żoną i mamą. Swe serce dzieli między wiele pasji, do których zaliczyć można literaturę, podróże, a także hodowlę wyżłów weimarskich.
W pierwszym spotkaniu uczestniczyła młodzież klasy III gimnazjum wraz z wychowawcą. Autorka odpowiedziała na wcześniej przygotowane przez uczniów pytania. Młodzi czytelnicy dowiedzieli się w jaki sposób można zostać pisarzem, w jakich okolicznościach zrodziły się pomysły na książkę „Ava i Tim. Droga na północ” oraz świetną pozycję dla młodzieży i o młodzieży „Zabłądziłam”, poznali historię miłości do Tatr i wyżłów weimarskich.
Spotkanie dla dorosłych wypełniły rozmowy o książkach,.
Pani Agnieszka sprawdziła się zarówno jako autorka powieści obyczajowej - „A potem przyszła wiosna”, „Dziewczyna z porcelany”, „Szczęście na wagę”, „Nieobecna”, „Miłość z nutą imbiru”, „Apetyt na więcej”, „Ławeczka pod bzem”, „Cuda i cudeńka” jak i książki z wątkiem kryminalnym - „Dante na tropie”. Autorka chętnie opowiadała o początkach twórczości, które były związane z poezją. Poruszyła również temat planów literackich.
Każda następna powieść autorki jest zupełnie inna od poprzedniej, dlatego z niec­ierp­liwo­ścią­ czekamy na kolejną - drugi tom cyklu „Masandra pod Aniołami” - „Listy i szepty”,
Serdeczność, życzliwość oraz poczucie humoru pisarki sprawiło, że spotkanie wywarło duże wrażenie na młodych i dorosłych czytelnikach.
Spotkanie było okazją do zakupu książki, uzyskania autografu i rozmowy z autorką.
Dziękujemy wszystkim za przybycie.