15.10.2018Szóstoklasiści poznają KATALOG ON-LINE

W słoneczny poranek 11 października 2018 r. odwiedzili nas uczniowie klasy szóstej wraz z nauczycielką ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie. Tematem naszego spotkania był funkcjonujący w naszej bibliotece Katalog ON-LINE.
Na wstępie uczniowie dowiedzieli się co to jest, oraz jak wygląda katalog kartkowy i katalog ON-LINE. W celu utrwalenia wiedzy teoretycznej, szóstoklasiści otrzymali kilka zadań, które polegały na wyszukiwaniu tytułów książek związanych z 100 rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jednocześnie przekonali się też, że dzięki zasobom biblioteki internetowej „Wolne Lektury” mogą bez wychodzenia z domu mieć wgląd do kilku tysięcy tytułów i to całkowicie za darmo.
Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, dzięki którym nauczyły się jak korzystać z katalogu ON-LINE naszej biblioteki ale również Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, WBPiCAK w Poznaniu oraz Biblioteki Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu. Ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie znakomicie.
Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie otrzymali w prezencie zakładkę do książki z linkiem internetowym do korzystania z katalogu ON-LINE oraz zaproszenie do częstych odwiedzin biblioteki.

DSC04370.jpg DSC04370
jpg, 3.7 MiB, 3648x2056