16.10.2018Spotkanie literacko-muzyczne pt. „ Śpiewająca Biblioteka”

Gminna Biblioteka Publiczna w Ropie w dniu 09.10.2018 r. zaprosiła Panią Edytę Zarębską, autorkę bajek i powieści dla dzieci i Pana Roberta Zarębskiego, muzyka i animatora, do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej. Podczas spotkania literacko-muzycznego pt. : „Śpiewająca Biblioteka, autorka wystąpiła w baśniowej kreacji. Opowiadała o swoich przygodach z dzieciństwa będących inspiracją dla jej twórczości literackiej. Opowieść prowadzona była w bajkowy ale dynamiczny sposób z aktywnym udziałem dzieci. Następnie pan Robert przeczytał dzieciom fragmenty książki przypominające teatralną scenkę, zadawał zagadki oraz pokazał młodemu czytelnikowi, jak wielką rolę w czytaniu odgrywają: intonacja, podział na role, mimika i mowa ciała. Głośne czytanie zmieniło się w teatralną scenkę, która rozbawiła uczestników do łez. Poza tym spotkanie było okazją ku temu, by dzieci zobaczyły jak powstaje rysunek i wspólne z muzykiem zaśpiewały piosenkę „Mądra rzeka”.
pp12.jpg

pp12.jpg pp12