22.10.2018Biblioteka Kraków na Targach Książki. Stoisko C65 Hala „Wisła”

Zapraszamy na stoisko C65 Biblioteki Kraków podczas 22. Międ­zyna­rodo­wych­ Targów Książki w Krakowie. Targi będą odbywać się w hali Expo (ul. Galicyjska 9) od 25 do 28 października (czwartek-niedziela).

Na spotkanie na naszym stoisku zapraszają również autorzy książek i redaktorzy wydawanych przez Bibliotekę Kraków czasopism – „Kraków” i „Czas Literatury”. Będziemy gościć również Elizę Piotrowską – laureatkę tegorocznej edycji Nagrody Żółtej Ciżemki, a także Agnieszkę Wiktorowską-Chmielewską – autorkę tomiku „Krąg ochronny” (Wyd. Biblioteka Kraków).

26 PAŹDZIERNIKA | PIĄTEK

12:00 Witold Bereś i Krzysztof Burnetko
Redaktor naczelny i sekretarz redakcji miesięcznika „Kraków”. Dziennikarze, autorzy książek.

15:00 Jadwiga Malina
Poetka. Laureatka Nagrody Krakowska Książka Miesiąca we wrześniu 2013 za tom „Od rozbłysku”. Członkini redakcji kwartalnika „Czas Literatury”.

17:00 Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska
Poetka, dramatopisarka, scenarzystka, redaktorka, autorka tomiku „Krąg ochronny” (Wyd. Biblioteka Kraków, 2018).

W piątek będziemy również prowadzić zajęcia dla dzieci w wieku 7-9 lat w Dziecięcej Strefie Warsztatowejobowiązują zapisy szczegóły

27.10 PAŹDZIERNIKA | SOBOTA

10.00 Krzysztof Jakubowski
Publicysta i popularyzator historii miasta. Autor książek, m.in. „Przy stoliku – czyli o najstarszych krakowskich kawiarniach”. Członek redakcji miesięcznika „Kraków”.

11.00 Mieczysław Czuma
Dziennikarz i publicysta. Znany krakauerolog, autor książek o Krakowie, jego historii i mieszkańcach. Członek redakcji miesięcznika „Kraków”.

13.00 Jacek Hajduk i Jan Burnatowski
Redaktor naczelny i sekretarz redakcji kwartalnika literackiego „Czas literatury”.

14.00 Jerzy Fedorowicz
Aktor teatralny i filmowy, reżyser. Laureat Nagrody Krakowska Książka Miesiąca w październiku 2018 za książkę „Absolwenci. Rocznik ‘69”.

15.00 prof. Wojciech Ligęza
Historyk literatury, eseista, krytyk literacki. Laureat Nagrody Krakowska Książka Miesiąca w październiku 2017 za wybór, wstęp i opracowanie „Wyboru Poezji” Wisławy Szymborskiej.

16.00 Eliza Piotrowska
Pisarka i tłumaczka, laureatka Nagrody Żółtej Ciżemki w 2018 za książkę „Wojtek. Żołnierz bez munduru”.

28 PAŹDZIERNIKA | NIEDZIELA

11.00 Ewa Lipska
Poetka i felietonistka. Wielokrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike. Członkini redakcji miesięcznika „Kraków”.

12.00 Maria Malatyńska
Publicystka, krytyk filmowy, wykładowczyni akademicka. Członkini redakcji miesięcznika „Kraków”.

targi_ksiazki.jpg

targi_ksiazki.jpg targi_ksiazki