17.10.2012Mobilna edukacja w XXI wieku

Konferencja przez nas zorganizowana cieszyła się dużym zain­tere­sowa­niem­. Wzięło w niej udział ponad 80 nauczycieli bibliotekarzy bibliotek pedagogicznych i szkolnych, doradców, nauczycieli różnych przedmiotów z miasta Poznania i województwa wielkopolskiego. Zaproszenie na konferencję przyjęli także przedstawiciele organów prowadzących i nadzorujących placówki oświatowe. Samorząd Województwa Wielkopolskiego reprezentowała Pani Joanna Ganowicz Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowkiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Pani Elżbieta Walkowiak Wielkopolski Kurator Oświaty.
Wykłady i prezentacje wygłosił Janusz Wierzbicki – trener, konsultant i wykładowca, wieloletni współpracownik Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, realizator projektów edukacyjnych dla szkół, bibliotek i instytucji związanych z edukacją.
Uczestnicy konferencji z zaciekawieniem wysłuchali wystąpień na temat roli technologii mobilnej w edukacji, organizacji i redagowania treści w witrynach internetowych szkół i bibliotek. Dowiedzieli się, z jakimi zmianami tech­nolo­gicz­nymi­ w edukacji zmierzymy się w najbliższym czasie i jak się do nich przygotować, jak efektywnie wykorzystywać urządzenia mobilne w szkole i w bibliotece. Zobaczyli praktyczne zastosowanie technologii i urządzeń oferowanych przez partnerów projektu (wizualizery, tablety, aparaty fotograficzne, usługi w chmurze), a także przekonali się jak zabójczo skuteczne mogą być właściwie zredagowane treści prezentowane na domowych stronach WWW. Atrakcją konferencji okazała się rozmowa on-line z Jolantą Gałecką, przebywającą na Międ­zyna­rodo­wych­ Targach Książki we Frankfurcie na temat grywalizacji w edukacji.

mobilna1.jpg mobilna2.jpg mobilna3.jpg

mobilna1.jpg mobilna1