09.11.2018Uczestnictwo w projekcie Mała książka - Wielki Człowiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelcu wraz z Filią w Dobrowie od września 2018 r. bierze udział w pilotażowym projektcie dla najmłodszych czytelników realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek. Trzylatki”.

Akcja ma zachęcić rodziców i dzieci do odwiedzania bibliotek
i codziennego wspólnego czytania.
Każdy trzylatek (rocznik 2015) po przyjściu i założeniu mu karty czytelnika, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Każda wizyta w bibliotece zwieńczona wypożyczeniem minimum jednej ksiązki przez Małego Czytelnika również będzie nagradzana naklejkami, po zebraniu 10 naklejek otrzyma on imienny dyplom.

Na rodziców trzylkatków także czekają prezenty w postaci broszury „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”. Jest to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz dająca wskazówki skąd i jak czerpać inspiracje czytelnicze.

Akcja projektu wstępnie trwa do końca 2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich trzylatków (rocznik 2015) i ich rodziców do rozpoczęcia przygody czytelniczej w naszej bibliotece.

Mała Książka Wielki Człowiek 2.jpg Mała Książka Wielki Człowiek 2
jpg, 2.0 MiB, 3264x2448