Biblioteka Kraków - Filia nr 2
ul. Krakowska 29
2018-11-13
13.11.2018Dyskusyjny Klub Książki „Prawdziwe wspomnienia Mali K.” Adrienne Sharp
Biblioteka Kraków

Niezwykłe życie Matyldy Krzesińskiej – wokół książki „Prawdziwe wspomnienia Mali K.” Adrienne Sharp

W pierwszej części spotkania prowadząca przybliży biografię Adrienne Sharp oraz opowie o wydarzeniach, które skłoniły ją do spisania losów bohaterki. Wspomnienia niemal stuletniej byłej primabaleriny ujęte w postaci wyśmienitej powieści, stanowią bogate studium ludzkiej natury, ale także dają możliwość wglądu do epoki z czasów carskiej Rosji. Na spotkaniu uczestnicy omówią nie tylko liczne perypetie z życia kochanki rosyjskich magnatów, ale również przyjrzą się ówczesnej sytuacji społeczno-politycznej.

13 LISTOPADA | GODZ. 16.00
Biblioteka Kraków - Filia nr 2