05.12.2018Lekcje Biblioteczne z uczniami SP w Brzegach

W dniach 15-16 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Zamoyskiego w Brzegach byli uczestnikami zajęć bibliotecznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bukowinie Tatrzańskiej.

Lekcje biblioteczne były inspirowane jedną z czterech książek Wydawnictwa Egmont z serii “Czytam sobie z kotylionem”. Seria ta została przygotowana specjalnie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Polski. Bohaterowie serii oprowadzają po tematach związanych z niepodległością i patriotyzmem. Opisują wydarzenia prawdziwe poprzez pryzmat ich uczestników, przedstawiają ludzi, którzy w ciągu tych 100 lat byli dla rozwoju niepodległej Polski istotni jak np. marszałek Piłsudski – znany wszystkim. Jedną z tych książek jest „Mój pan woła na mnie Pies. O psie marszałka Piłsudskiego”, i właśnie ta lektura była tematem zajęć.

W pierwszy dzień zajęć uczniowie klas 0-2 po zwiedzeniu biblioteki i zapoznaniu się z jej księgozbiorem wysłuchali z zain­tere­sowa­niem­ fragmentu książki, czytanej przez Katarzynę Twardosz, a następnie kolorowali rysunek psa Marszałka. Natomiast w piątek uczniowie starszych klas V-VIII również zwiedzali bibliotekę i zapoznawali się z jej zasobami, po czym wykonali plakaty związane z życiem Józefa Piłsudskiego, korzystając z różnych źródeł. Również w ten dzień były czytane fragmenty książki p.t. „ Marszałek Józef Piłsudski”. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

Fotorelacje można znaleźć na naszej stronie bibl­iote­kabu­kowi­na.pl