Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju
42-360 Poraj
07.12.2018Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci
Poraj GBP

Dnia 25 października w Bibliotece Filii Żarki Letnisku odbyło się kolejne spotkanie z dziećmi z Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem poznaliśmy Nelę Małą Reporterkę, a dokładniej jej przygody opisane w książce pt. „ Nela na wyspie rajskich ptaków”.
Dzieci poznały interesujące fakty historyczne oraz dużo ciekawostek o wyspie Papua-Nowa Gwinea położonej na Oceanie Spokojnym. Książka zabrała nas w podróż przez tropikalną dżunglę, w której czają się przerażające skorpiony i pająki, zobaczyliśmy gdzie mieszkają jedyne w swoim rodzaju kolorowe ptaki, a także w głębiny pełnych skarbów wodach morza Bismarcka.
Dzieci były zafascynowane książką Neli i jej niesamowitą przygodą.
Dziękujemy dzieciom za spotkanie i zapraszamy już niebawem