11.12.2018 MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE !

Podczas Mikołajkowego spotkania, które odbyło się 6 grudnia, klasa Ia ze Szkoły Podstawowej im. M. Dąbrowskiej w Grodźcu bawiła się doskonale w grodzieckiej książnicy. Przy melodii kolęd dzieci malowały papierowe bombki, którymi ozdobiły biblioteczną choinkę. W ferworze zabawy niespodziewanie okazało się, że w bibliotece leży tajemniczy ogromny worek. Żeby ustalić, kto jest właścicielem, trzeba było sprawdzić, jaka jest jego zawartość. W środku znajdowały się między innymi okulary, skarpety, szeroki pasek, tajemnicza mapa, termos - dzieci w mig zorientowały się, że to worek samego Świętego Mikołaja! Był w nim również list, zawierający wskazówki do zadań. Pierwszym było bardzo uważne wysłuchanie wiersza pt. „To on-Mikołaj Święty”. Drugim - rozwiązanie kilku zagadek świątecznych. Trzecim - wykonanie pracy plastycznej czyli Mikołaja z papieru. Po wykonaniu wszystkich zadań czekała na pier­wszo­klas­istó­w słodka niespodzianka.

Spotkanie mikołajkowe dostarczyło nie tylko mnóstwa zabawy, ale pozwoliło również poczuć radosny nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

DSC04663.jpg DSC04663
jpg, 3.1 MiB, 3648x2056