11.12.2018KAWALERKA ORDERU UŚMIECHU ODWIEDZIŁA BIBLIOTEKĘ W LEŚNEJ

10 grudnia filię naszej biblioteki w Leśnej odwiedziła Pani Władysława Klinowska, znajdująca się w gronie Kawalerów Orderu Uśmiechu. Podczas spotkania z przedszkolakami z Leśnej Pani Władysława wyjaśniła czym jest odznaczenie Kawalera Orderu Uśmiechu oraz przedstawiła zasady jego przyznania. Następnie przeczytała bajkę, którą specjalnie napisała dla swoich wnuków. Dzieci w skupieniu i uwadze wysłuchały bajeczki, gdyż po skończonym czytaniu Pani Władysława zadawała pytania, dotyczące bajki. Dzieci, które udzieliły poprawnych odpowiedzi zostały nagrodzone niespodziankami. W dalszej części spotkania, dzieci pod czujnym okiem Pani Władysławy, wykonywały ozdoby choinkowe – aniołki, które na pamiątkę spotkania zostały podpisane przez Kawalerkę Orderu Uśmiechu. Ponadto każdy z uczestników warsztatów otrzymał od Pani Władysławy pięknie, ręcznie wykonanego i ozdobionego aniołka. Następnie przedszkolaki przystąpiły do ubierania żywej choinki znajdującej się w bibliotece, którą przystrojono w sposób tradycyjny, m.in. łańcuchami ze słomki, czy ozdobami wykonanymi z bibuły, wstążek i papieru. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci zaśpiewały świąteczne piosenki.
Serdecznie dziękujemy Pani Władysławie Klinowskiej ze Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niep­ełno­spra­wnyc­h Ziemi Żywieckiej za przybycie do naszej biblioteki, za ciekawe spotkanie i przeprowadzenie warsztatów, a przedszkolakom z Zespół Szkolno-Przedszkolny w Leśnej za uczestnictwo, wykonanie ozdób i przystrojenie choinki, która zdobi teraz naszą bibliotekę.

3.jpg 3
1.jpg 1