12.12.2018Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE… - PEJZAŻE MOJEJ MAŁEJ OJCZYZNY”- 06.12.2018r.

6 grudnia 2018 roku w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ”CUDZE CHWALICIE,SWEGO NIE ZNACIE….-PEJZAŻE MOJEJ MAŁEJ OJCZYZNY”. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych Gminy Podegrodzie.
Zamierzeniem konkursu było :
-utrwalenie piękna, krajobrazu Ziemi Podegrodzkiej, prezentacja ciekawych i nieznanych miejsc przyrody, detali architektonicznych,
-uwrażliwienie dzieci i młodzieży oraz poszerzenie ich wiedzy związanej z rodzima wsią,
-rozwijanie uczuć patriotyzmu lokalnego,
-kształtowanie i rozwijanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań fotografią.
Na konkurs wpłynęło 12 wspaniałych prac:
-„Olszana jesienią ‘’Malwiny Chochorowskiej,
-„Na bali” Piotra Platy,
-„Wiosna” Melchiora Pustułki,
-„Złota jesień w Olszanie” Nikoli Potoniec,
-„Podwójna tęcza w czasie deszczu” Krystiana Kubackiego,
-„Las cudów „ Mariusza Kowalika,
-„Wieczorny czas magii” Kingi Kowalik,
-„Cztery pory roku” Oliwii Nowak,
-„Lot muchy o zachodzie słońca” Natalii Kawik,
-„Źródełko św. Kingi w Gostwicy” Magdaleny Żelasko,
-„Z przyrodą za pan brat” Izabeli Konstanty,
-„Krajobraz gór” Oliwiera Gierczyka.
Komisja w składzie: Maria Szewczyk, Bożena Pasiut, Agnieszka Kwoka postanowiła przyznać równorzędne nagrody dla wszystkich uczestników w postaci pamiątkowych dyplomów oraz albumów fotograficznych.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu ,jak również opiekunom za poświęcony czas i włożoną pracę.
Gratulujemy wrażliwości na piękno otaczającego świata i życzymy dalszych fotograficznych sukcesów.

Prace konkursowe można obejrzeć na wystawie w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu.

IMG_7102.jpg IMG_7102
IMG_7100.jpg IMG_7100