23.01.2014Rok Oskara Kolberga

W 2014 roku (22 lutego) przypada 200. rocznica urodzin Oskara Kolberga – kompozytora, folklorysty, etnografa, artysty i naukowca zasłużonego dla kultury polskiej i europejskiej.

Oskar Kolberg stworzył 33 tomy monografii regionalnych i tematycznych, opublikował około 200 artykułów z zakresu etnografii, folklorystyki, językoznawstwa, muzykologii. Zachęcamy do przejrzenia bibliografii prac O. Kolberga z naszych zbiorów oraz bibliografii dotyczącej edukacji regionalnej, a także wykorzystania dziedzictwa kulturowego w edukacji. Zapraszamy również do naszej Wypożyczalni na wystawę eksponującą najciekawsze XIX-wieczne dzieła Oskara Kolberga.

Prace Oskara Kolberga w zbiorach PBP - pbp.poznan.pl

Edukacja regionalna - pbp.poznan.pl

Wykorzystanie dziedzictwa kulturowego w edukacji - pbp.poznan.pl

Scenariusz wystawy - pbp.poznan.pl