28.12.2018PODSUMOWANIE

Drodzy Czytelnicy,
Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a jest to najlepszy czas na podsumowania:)😊 Dlatego chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka najważniejszych informacji z działalności naszej biblioteki w roku 2018.
Na samym początku chcielibyśmy podziękować Wam wszystkim za ogromną aktywność i współpracę. To dzięki Państwu i dla Państwa, biblioteka cały czas się rozwija.
Bardzo miło nam poinformować, że w roku 2018 do grona naszych czytelników dołączyło aż 156 nowych osób! Ogromnie cieszy, że w dzisiejszych czasach jest aż tak duże zainteresowanie czytelnictwem W mijającym roku najaktywniejszy czytelnik wypożyczył u nas aż 201 książek! Wzrost ilości czytelników niesie za sobą również konieczność (a raczej przyjemność) uzupełniania naszego księgozbioru. W mijającym roku udało się nam zakupić aż 1167 nowych pozycji, natomiast w darach od naszych czytelników pozyskaliśmy następne 491. W 2018 roku najchętniej czytali Państwo „Cuda i cudeńka” Agnieszki Olejnik, „Zbyt piękne” Olgi Rudnickiej oraz „Moja magiczna Praga” Isabelle Broom. Bardzo dużym zain­tere­sowa­niem­ cieszyła się także przepiękna książka „Słowik” Kristin Hannah, inspirowana życiorysem bohaterki ruchu oporu we Francji, Andrée de Jongh.
Obecnie już większość naszych czytelników korzysta z Internetu, dlatego też cały czas staramy rozwijać się nasz system biblioteczny oraz unowocześniać katalog on-line, dostępny na naszej stronie internetowej. W roku 2018 wspomniany katalog zanotował aż 5720 odwiedzin oraz ponad 170 operacji samoobsługowych. Poprzez nasz katalog można bowiem swobodnie, w zaciszu domowym, zamawiać oraz rezerwować książki, zapisywać się do biblioteki, zgłaszać nam swoje propozycje zakupów, a także – od grudnia, prolongować książki, których nie zdążyli Państwo doczytać.
W naszej bibliotece niezmiennie funkcjonuje Dyskusyjny Klub Książki oraz organizowane są liczne wystawy i spotkania autorskie. W tym roku mieliśmy przyjemność spotkać się z takimi osobami jak Maciej Orłoś, Jacek Fedorowicz, o. Grzegorz Kramer, Kazimierz Tischner, Agata Kołakowska, Halina Socha, czy Kuba Kucharski. W roku 2018 nasi mieszkańcy licznie uczestniczyli także w warsztatach i lekcjach bibliotecznych oraz po raz pierwszy odwiedzili nas na naszym bibliotecznym stoisku podczas tegorocznych Dni Śliwkowej Gminy Lipowa. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom tych inspirujących wydarzeń, zwłaszcza naszym najmłodszym mieszkańcom, którzy regularnie, co miesiąc spotykali się w magicznym świecie bajek, gdzie wspólnie, głośno, czytamy literaturę dziecięcą oraz uczestniczymy w warsztatach kreatywnych. Dziękujemy także osobom, które wzięły udział w tym roku projektach, do których przystąpiła nasza biblioteka, m.in. w kursie komputerowym „Śląska Akademia Senior@” oraz „Mała książka – wielki człowiek” oraz byli z nami podczas niezwykłych świąt książki – Nocy Bibliotek, Tygodnia Bibliotek, czy Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
W roku 2019 planujemy nie zwalniać tempa Zapraszamy do naszej biblioteki oraz do śledzenia naszych działań na fb.
Do zobaczenia w Nowym, 2019 roku!
celebration-1842258_1920.jpg

celebration-1842258_1920.jpg celebration-1842258_1920