Rodzaj wydarzenia

2019-1-17
16.01.2019Wieczór autorski Marka Koprowskiego
Biblioteka Kraków

Zapraszamy do Salonu Literackiego Biblioteki Kraków na spotkanie z Markiem Koprowskim. Spotkanie poprowadzi dr Stanisław Dziedzic.

Marek A. Koprowski to pisarz, dziennikarz, reporter, od ponad dwudziestu lat zajmujący się problematyką wschodnią i losami Polaków na Wschodzie. Jako wysłannik kilku pism odbył ponad sto dwadzieścia podróży – od Brześcia po Sachalin i Kamczatkę, odwiedzając wszystkie kraje na postsowieckim obszarze. Plonem tych wypraw, oprócz tysięcy artykułów, jest też kilkanaście książek.

Ambicją książki wydanej pod patronatem Biblioteki Kraków „Legiony. Droga do legendy” jest ukazanie całej złożoności i wielobarwności ruchu legionowego. Książka ma charakter popu­larn­onau­kowy­, jej atutem są dokumenty oraz bezpośrednie relacje.