28.01.201430.01. - Spotkanie z literaturą i sztuką

Krygiel_baner.jpg

Zbigniew Krygiel – absolwent Wydziału Malarstwa Grafiki i Rzeźby Akademii Plastycznej w Poznaniu. Zajmuje się twórczością plastyczną i literacką. Brał udział w ponad 70 wystawach w kraju i za granicą (Czechy, Niemcy, Francja, Włochy, USA). Jest autorem tomików poetyckich, aforyzmów, tekstów satyrycznych i sztuk teatralnych. Jego aforyzmy zostały opublikowane w prestiżowych ogólnopolskich wydawnictwach takich jak Wielka encyklopedia aforyzmów, Aforystyka polska XXI wieku, Aforyzmy polskie, 101 polskich aforyzmów, Szczęście w nieszczęściu, Kuchnia polityczna, O miłości wszelakiej, Aforyzmy biesiadne i kulinarne czy Prawdziwki aforystyczne. W 1997 roku wydał autorski tomik złotych myśli Aferyzmy. Mieszka w Dobrzeniu Wielkim.

Podczas spotkania będzie można usłyszeć poezję i aforyzmy artysty oraz obejrzeć multimedialny pokaz jego malarstwa. Wieczór uświetni grupa teatralno-muzyczna z Dobrzenia Wielkiego.

Krygiel_baner.jpg Krygiel_baner