30.01.2019PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTKĄ W BIBLIOTECE W LEŚNEJ

29 stycznia filię naszej biblioteki w Leśnej odwiedziła grupa Maluszków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Leśnej. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z zasadami funkcjonowania placówki, wypożyczania książek i zachowania w bibliotece. Dowiedziały się także, co należy zrobić, aby stać się naszym czytelnikiem oraz na czym polega praca bibliotekarza. Zainteresowanie wzbudził dział księgozbioru przeznaczony dla najmłodszych czytelników, a wspólnie wybrana i przeczytana książka „Henio w warsztacie” stała się okazją do dyskusji. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek oraz losowały zadania do wykonania z książką. Po zapoznaniu się z zasadami funkcjonowania wypożyczalni i wybraniem książek, zgodnie ze swoimi zain­tere­sowa­niam­i, mali czytelnicy udali się do czytelni, gdzie z kolei mieli możliwość zapoznania się z literaturą popu­larn­onau­kową­. Wybrana pozycja książkowa dotyczyła tematu dinozaurów, a ich postacie zostały później kolorowane przez przedszkolaków. Zadowoleni z wizyty mali czytelnicy obiecali wrócić z rodzicami, a ci, którzy nie są jeszcze naszymi czytelnikami, zapisać się do biblioteki.
przedszk_7.jpg
Przedszk_1.jpg