Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu
17 Stycznia 59 a
64-360 ZBĄSZYŃ
52.25493 15.90653
WYDARZENIE
2019-2-16
T10:00
31.01.2019Jakiego przewodnictwa potrzebują dzieci? - seminarium Familylab
[awatar]
Zbąszyń BP

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z dorobkiem Jespera Juula w ramach seminarium Familylab „Dorosły jak latarnia morska. Jakiego przewodnictwa potrzebują dzieci?”.
Chciałbym zaprosić do wspólnego poszukania odpowiedzi jak, jako dorośli, możemy mądrze towarzyszyć dzieciom w ich drodze do dorosłości. Jak możemy szanować integralność dziecka? Jak dbać o poczucie własnej wartości – nasze i naszego dziecka? Jak pokazywać swoje wartości, nie oceniając i nie krytykując?
Wychowując dziecko, towarzysząc mu, odnosimy się przede wszystkim do własnych doświadczeń: powielamy podejście naszych rodziców lub odrzucamy to, co nam nie służyło. To nie wystarczy, by budować jakościową relację i mądrze towarzyszyć.

Warto dobrze rozpoznać swoje wartości. Warto też wiedzieć, na czym oprzeć autorytet w czasach, w których tyle mówi się o jego kryzysie. Spotkanie będzie dobrą okazją do zastanowienia się nad tym jaką jakość relacji chcemy tworzyć w naszej rodzinie.

„Większość rodziców, którzy poddają swoje zachowanie głębszej refleksji, dochodzi do wniosku, że pięćdziesiąt procent tego, co mówią do dzieci, jest zupełnie zbyteczne albo służy tylko utrzymaniu ich dobrego mniemania o sobie jako rodzicach.
Obraz, jaki nosicie o sobie jako matka lub ojciec, jest bardzo ważny dla Was, dla Waszego samopoczucia i tego, jak patrzycie na innych ludzi, ale nie ma żadnego znaczenia dla Waszych dzieci.
Przewodnictwo w rodzinie nie polega na tym, żeby być lubianym, tylko żeby mieć realny wpływ na życie dzieci.” - Jesper Juul
Copy of warsztaty_FamilyLab (1).png


Copy of warsztaty_FamilyLab (1).png Copy of warsztaty_FamilyLab (1)
png, 1.8 MiB, 1587x2245
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Zbąszyń BP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo