Rodzaj wydarzenia

2019-2-14
12.02.2019Wieczór autorski Mariusza Urbanka
Biblioteka Kraków

Biblioteka Kraków zaprasza do Salonu Literackiego na spotkanie z Mariuszem Urbankiem- laureatem Nagrody Literackiej Zakopanego za książkę „Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce”. Spotkanie poprowadzi dr Karolina Grodziska.

Mariusz Urbanek – pisarz i publicysta, z wykształcenia prawnik, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Autor wielu biografii, a ostatnio opowieści o uczonych tworzących lwowską szkołę matematyczną – „Genialni” czy książki „Profesor Weigl i karmiciele wszy”. Felietonista i redaktor miesięcznika „Odra”, kieruje Gabinetami Świadków Historii w Muzeum Pana Tadeusza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Jego książka o Kornelu Makuszyńskim zdobyła Nagrodę Literacką Zakopanego.
W programie występ Hanki Rybki z zespołem z Zakopanego.

Spotkanie zorganizowane we współpracy z Zakopiańskim Centrum Kultury.

14 LUTEGO | GODZ. 18.00
Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”
ul. Szczepańska 1 Kraków