30.01.2014WYSTAWA OBRAZÓW

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W GRODŹCU serdecznie zaprasza na wystawę obrazów ks. kanonika dra Władysława Piechoty pt. Pejzaże znane i nieznane.
Ich autor jest proboszczem parafii św. Wojciecha w Grodźcu. Łączy obowiązki duszpasterza z pasją literacką i - o czym mało kto wie … - talentem malarskim. Mieszkańcy Grodźca znają ks. Władysława Piechotę jako kapłana i poetę, choć sam o sobie skromnie mówi poetą bywam. Ta wystawa jest okazją do poznania pejzaży najbliższej okolicy, miejsc odnalezionych, zwykłych, ale magicznych. Poeta wie, że są gdzieś piękniejsze krajobrazy, ale tu, w ziemi szorstkiej i zwyczajnej, urodził - wszystkie swoje myśli, stąd tak ważne staje się, by gdy czas pochyla życie, wrócić do miejsc znajomych pisze ks. W. Piechota w ostatnim tomiku miejsca odnalezione, wydanym w 2010 r. Obrazy ks. Władysława Piechoty to pejzaże minione i obecne, zakorzenione w sercu, zatrzymane w czasie, utrwalone wspomnieniami.

Wystawę można oglądać do 15 marca w siedzibie Biblioteki Publicznej Gminy Grodziec od poniedziałku do piątku w godzinach pracy placówki. IMG_1000.jpg

IMG_0992.jpg IMG_0992
jpg, 3.6 MiB, 3240x4320