Rodzaj wydarzenia

2019-2-28
26.02.2019Krakowska Książka Miesiąca – Luty 2019
Biblioteka Kraków

W ostatnim czasie książki biograficzne są modne. Chętnie piszą je autorzy, z zaciekawieniem sięgają po nie czytelnicy. Elżbieta Konieczna zgotowała nam, nade wszystko miłośnikom teatru, nie lada duchową ucztę w postaci książki Jerzy Jarocki”.

„Jerzy Jarocki”, to biografia, za którą autorka uhonorowana została Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca. Bohater jej książki, wybitny reżyser teatralny przez lata związany z Krakowem, gdzie skończył PWST, a później realizował swe najważniejsze kreacje teatralne, stał się filarem teatru polskiego drugiej połowy XX wieku.

Na ponad 450 stronach, opisując twórcze życie Jarockiego, Elżbieta Konieczna opierała się w głównej mierze na swych obserwacjach. Jako recenzent uczestniczyła we wszystkich krakowskich realizacjach teatralnych Jarockiego. Dopełnieniem opowieści o Jerzym Jarockim są rozmowy z artystami przeprowadzone przez autorkę. W słowie od wydawcy czytamy, że książka o reżyserze była od zawsze wpisana w życie Elżbiety Koniecznej. Jest też prawdziwym hołdem, jaki mogła złożyć Mistrzowi.

Uroczyste wręczenie Nagrody w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką” (ul. Sczepańska 1) 28 lutego o godz. 18.00.