06.03.2019Kolekcja nakryć głowy w Bibliotece.

Na wystawie „Kapeluszowy miszmasz” prezentujemy 203 różnorodne i oryginalne nakrycia głowy z wielu krajów świata i wszystkich kontynentów, miedzy innymi: czapkę z okresu wojny secesyjnej ze Stanów Zjednoczonych, kapelusz dęciak, szapoklak, szykowne męskie cylindry, meloniki, jarmułki, sombrera, hełmy, czapki wojskowe, strażackie, fez, kufi, czako, kapelusz budowniczych Kanału Sueskiego, piuskę oraz biret śp. Biskupa Stefana Siczki i wiele innych.
Właścicielem tej niezwykłej, prywatnej kolekcji jest Jerzy Krzos, ur. w Żółkiewce, absolwent I LO w Krasnymstawie.
Niepowtarzalną okazją i atrakcją jest też możliwość obejrzenia kombinezonu lotniczego do samolotu odrzutowego, ubioru kompensacyjnego do samolotu pona­ddźw­ięko­wego­, hełmów i akcesoriów lotniczych, które są własnością gen. bryg. pilota dr inż. Ryszarda Hacia, kras­nost­awia­nina­, profesora wizytującego Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.
Wystawę można oglądać w marcu, w godzinach pracy Biblioteki Powiatowej: poniedziałek - piątek 9:00 -17:00, sobota 8:00-13:00
Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt z p. Dorotą Korkosz, tel. 82 576 25 09.

Plakat marzec.jpg

Plakat marzec.jpg Plakat marzec