03.02.2014Lekcja otwarta dla nauczycieli "Podaj łapę"

29 stycznia 2014 r. Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie zorganizowała w Ośrodku Wsparcia w Ciechanowie lekcję otwartą dla nauczycieli „Podaj łapę”. Zajęcia pokazowe z podopiecznymi Ośrodka prowadziła wykwalifikowana kynoterapeutka, p. Beata Szczepkowska. Nauczyciele mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat prowadzenia zajęć terapeutycznych z udziałem zwierząt, poznali metody prowadzenia terapii z udziałem psa. Zajęcia umożliwiły uczestnikom m.in. naukę komend gestem i słowem wykonywanych przez psy, wskazywanie i nazywanie części ciała psa, naukę opiekowania się psem, zabawy ruchowe, przełamanie bariery lęku przed kontaktem z psem, kształtowanie pozytywnych emocji, koncentrację uwagi, nazywanie własnych emocji.

www.bpciechanow.edu.pl
Obraz 025.jpg