Kościuszki 9
2019-3-15
15.03.2019Zaproszenie
Bełchatów MiPBP

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie zaprasza młodzież do wzięcia udziału w następujących konkursach:
• XXIV konkurs o regionie „Między rajem a węglem” – tematyka tej edycji: „Bełchatów podczas II Wojny Światowej”. Prace (maksymalnie 3 strony maszynopisu) powinny przedstawiać historię regionu z okresu II Wojny światowej, mogą zawierać archiwalne zdjęcia z tego okresu, rodzinne wspomnienia.
• XVIII Powiatowy konkurs „Książka – obiekt artystyczny” – prace pozwalające w dowolnej technice plastycznej ukazać książkę, nie tyle o charakterze informacyjnym, ale raczej w postaci przedmiotu, w oparciu o zapis uczuć własnych i marzeń uczniów.
Oba konkursy skierowane są do uczniów szkół podstawowych i podzielone na dwie kategorie wiekowe: 11-12 lat i 13-15 lat. „Między rajem a węglem” dedykowany jest uczniom szkół podstawowych z Bełchatowa, natomiast w „Książka – obiekt artystyczny” mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z całego powiatu bełchatowskiego.
Prace należy składać do 19 kwietnia 2019 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie, przy ulicy Kościuszki 9.