18.03.2019Tydzień z Internetem 2019

Świadomie i rozsądnie korzystaj z informacji! To właśnie krytyczne myślenie, rzetelność informacji i świadome czerpanie z przekazów medialnych są hasłem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia.

Biblioteka Główna, MultiCentrum, Filia w Radziszowie oraz Filia w Zelczynie przyłączają się do ogólnopolskiej akcji, pokazując siłę, ale także nieb­ezpi­ecze­ństw­a Internetu i nowoczesnych technologii.
Przygotowaliśmy szereg zajęć i warsztatów – dla grup zorganizowanych oraz odbiorców indywidualnych w różnym wieku. Każdy, kto tylko chce, znajdzie coś dla siebie!

Oto przykłady:
- „Selfuj się kto może!” – warsztaty w Bibliotece Głównej skierowane do osób, które pragną poznać możliwości tabletów i smartfonów w zakresie prostego i efektownego edytowania swoich zdjęć (obowiązują zapisy)
- „Zostań programistą” – zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat w filii w Zelczynie, wprowadzenie poprzez zabawę do podstaw programowania (obowiązują zapisy)
- „Książka w sieci” – spotkanie dyskusyjne Koła Miłośników Biblioteki w filii w Radziszowie, dotyczące połączenia tradycji i nowoczesności, czyli literatury i książek w sieci (wstęp wolny)
- „Czy aby na pewno…, czyli jak nie dać się fake newsom” – prelekcja i warsztaty otwarte dla wszystkich chętnych w Bibliotece Głównej, poruszające temat wiarygodności informacji, ich weryfikacji oraz krytycznego myślenia
- „Pokaż swoją pasję!” – warsztaty dla młodzieży w Bibliotece Głównej, tworzenie i montowanie krótkich filmów przy użyciu urządzeń mobilnych (obowiązują zapisy)
- „Wysokie technologie a rozwój dziecka” wykład w filii w Zelczynie dla wszystkich zain­tere­sowa­nych­ wpływem nowoczesnych technologii na najmłodszych

Brzmi dobrze? Zapraszamy do zapisów - szczegóły na plakatach!

TZI2019 - plakat Biblioteka Główna.jpg

TZI2019 - plakat Biblioteka Główna.jpg TZI2019 - plakat Biblioteka Główna