21.03.2019III OGÓLNOPOLSKIE CZYTANIE JEŻYCJADY

20 marca w filii biblioteki w Leśnej odbyło się III Ogólnopolskie czytanie Jeżycjady. Akcja czytelnicza zainicjowana została przez Wydawnictwo Akapit Press, a ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W bibliotece spotkaliśmy się z uczniami VII klasy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Leśnej, aby wspólnie przeczytać fragmenty powieści „Tygrys i Róża” należącej do serii "Jeżycjada". Po zapoznaniu się z twórczością pisarki, obejrzeniu wystawy prezentującej wszystkie tomy "Jeżycjady" oraz wspólnym, głośnym czytaniu, przystąpiliśmy do wykonywania kolaży dotyczących książek Małgorzaty Musierowicz, przy wykorzystaniu różnorodnych technik. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w akcji.
jeż2.jpg
Jeż1.jpg