26.03.2019TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2019 ROK

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich dokonało wyboru hasła promującego akcję Tydzień Bibliotek przypadającego w dniach od 8 -15 maja 2019 r . Hasłem tegorocznej edycji programu jest : #biblioteka
Wyjaśnienie znaczenia przez Zarząd SBP: #biblioteka – za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.
W ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek postaramy się sprostać temu hasłu i przygotujemy dla naszych czytelników ciekawą ofertę kulturalną.
Program obchodów Tygodnia Bibliotek ukaże się w późniejszym terminie.