29.03.2019ANDRZEJKOWA LEKCJA BIBLIOTECZNA W WYDRZYNIE

Andrzejki obchodzone są w Polsce w nocy z 29 na 30 listopada. To wyjątkowy wieczór, gdyż zgodnie z tradycją - święty Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać, jaka czeka ich przyszłość. Z tego względu andrzejkowe wróżby to doskonała okazja do zabaw. 30 listopada 2018 roku Publiczna Biblioteka w Czarnożyłach wraz z filią w Wydrzynie aktywnie włączyła się w obchody tego wyjątkowego święta, zapraszając w swoje progi dzieci kl. I-III z PSP z Wydrzyna.
Pani Zofia Beśka, bibliotekarka filii w Wydrzynie, w krótkim wstępie wyjaśniła gościom główny motyw lekcji bibliotecznej oraz przedstawiła przybyłe „trzy czarownice”. W dalszej części p. Magdalena Płuciennik, bibliotekarka w Czarnożyłach, przeczytała młodym słuchaczom historię z książki „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści”, Renaty Piątkowskiej, która opisywała jedną z andrzejkowych przygód. Dzieci słuchały historię z ogromnym zain­tere­sowa­niem­.

Następnie najmłodsi mieli ogrom możliwości poznania swojej przyszłości w andrzejkowych zabawach. W części tanecznej uczniowie tańczyli w parach z balonami, wrzucali monetę do „studni”, przekazywali czarodziejską miotłę oraz wróżyli z butów. Prowadzącą tej części była p. Joanna Kałdońska, dyrektor GOK Czarnożyły. Nie zabrakło również stoisk z laniem wosku, przebijaniem papierowych serc, odkrywanie papierowych gwiazdek i ciasteczek z wróżbą.

IMG_0182_Copy.jpg IMG_0182_Copy
IMG_0204_Copy.jpg IMG_0204_Copy