Biblioteka Miejska w Mrągowie
2019-4-1
01.04.2019Lokalny Klub Kodowania
Mrągowo BM

Biblioteka Miejska otrzymała licencję od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego na edukacyjną grę MINECRAFT w ramach działań Lokalnego Klubu Kodowania. Minecraft - to jedna z najp­opul­arni­ejsz­ych gier na świecie - cieszy się uznaniem wśród dzieci na całym świecie. Minecraft: Education Edition jest specjalna wersją gry, która umożliwia nauczycielowi prowadzenie lekcji w wirtualnym świecie Minecraft. Dzięki gotowym mapom i scenariuszom, poprzez grę będzie przekazywana wiedza i umiejętności z zakresu programów przedmiotów szkolnych - od historii, po geografię, chemię czy informatykę. Wykorzystanie gry na zajęciach z LKK to wyjście naprzeciwko ich potrzebom i oczekiwaniom edukacyjnym.

LKK44.jpg

LKK44.jpg LKK44