Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju
42-360 Poraj
05.04.2019Tydzien z Internetem w Żarkach Letnisku
Poraj GBP

Dziś w Gminnej Bibliotece Publicznej Filia Żarki Letnisko w ramach Ogól­noeu­rope­jski­ej Kampanii "Tydzień z Internetem" odbyło się spotkanie z uczniami klasy I Szkoły Podstawowej im. Pokoju w Żarkach Letnisko. 💻🖱Tematem przewodnim spotkania było jak świadomie korzystać z informacji. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się czym są "Fake Newsy", dlaczego są tak bardzo niebezpieczne i jak można się przed nimi chronić. Ponadto dzieci poszerzyły swoją wiedzę o to w jaki sposób można bezpiecznie korzystać z sieci, ocenić rzetelność i prawdziwość rozp­owsz­echn­iany­ch informacji.
Podczas spotkania uczniowie rozwiązali krzyżówkę z hasłem "netykieta" oraz rozwiązali zakodowaną grę z którą bardzo dobrze sobie poradzili. 🙂🖥