06.02.2014Kilka słów po spotkaniu

06.02.2014 r. w Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu odbyło się spotkanie z podróżniczką - Aliną Koralewską, osobą niezwykłą, która utraciła wzrok w wieku 14 lat, mimo to stara się czerpać z życia pełnymi garściami, realizując swoje podróżnicze marzenia. Podróże to także okazja do spotkania i pomocy osobom niewidomym oraz upośledzonym umysłowo.
Na spotkaniu zatytułowanym „Wyprawy niemożliwe?” opowiadała o wyprawach, m.in. do Francji, Indii, Maroka, Algierii, Włoch oraz o poznanych w trakcie podróży ludziach. Okazało się, że pani Alina jest urodzoną gawędziarką. Mówiła o swoich przygodach w niezwykle ciekawy i plastyczny sposób. Nie zabrakło również fascynujących anegdot i dowcipnych komentarzy. Brak zdjęć z podróży, wbrew pozorom, nie stanowił problemu, dzięki sugestywnym opowieściom uczestnicy spotkania mogli „poczuć” niezwykle delikatną w dotyku sierść wielbłąda, czy też zapach i smak narodowej potrawy Maroka – tażinu.
Pani Alina odpowiadała także na pytania i pomimo wyczerpujących odpowiedzi wśród publiczności pozostał niedosyt. Wydarzenie to przyciągnęło do biblioteki mnóstwo zain­tere­sowa­nych­. Sala Konferencyjna wypełniona była po brzegi.
Wszyscy liczymy na kolejne spotkania z tą niezwykłą osobą, która swoim optymizmem i entuzjazmem potrafi zarazić każdego słuchacza.

Spotknie.jpg Spotknie
spotkanie 2.jpg spotkanie 2